Kontrola jakości

Zadbanie o precyzję wykonywanych działań jest kluczowe w produkcji i obróbce części do maszyn oraz innych elementów stosowanych w przemyśle. Wykorzystanie zaawansowanych metod kontroli jakości wykończenia powierzchni, które realizujemy z użyciem maszyn współrzędnościowych, pozwala nam na wykonanie wielu istotnych pomiarów. Ich wyniki oraz analiza mają ogromne znaczenie dla całego procesu produkcyjnego. Kontrola poszczególnych parametrów jest niezwykle ważna – dzięki niej możemy szybko wyeliminować wszelkie wady zaobserwowane w wytworzonych elementach, a także poprawić ewentualne błędy produkcji.

W ramach kontroli jakości korzystamy ze specjalistycznych maszyn współrzędnościowych (CMM). Używane przez Gekert urządzenia umożliwiają zarówno kontrolę standardowych wymiarów geometrycznych, jak i zadbanie o odpowiednie wykonanie bardziej wymagających elementów, takich jak koła zębate czy wały korbowe. Sprzęty CMM należą do najważniejszych urządzeń w naszym parku maszyn – to właśnie one w głównej mierze pozwalają nam zachować najwyższy standard produktów. Wysoka jakość obrabiarek to nie wszystko: niezbędne jest także wykorzystanie odpowiednich maszyn, dzięki którym możemy zmierzyć podstawowe wymiary, jak również te, które są trudne do zmierzenia z wykorzystaniem standardowych narzędzi pomiarowych.

 

Wykorzystanie i zalety maszyn CMM

Maszyny CMM odgrywają niezwykle istotną rolę w naszych procesach produkcyjnych. Z ich użyciem jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej złożone pomiary, by wyeliminować wadliwe partie elementów metalowych na jak najwcześniejszym etapie lub sprawnie dostosować parametry obrabiarek. Tego typu sprzęty pozwalają nie tylko na zmierzenie typowych wymiarów, takich jak długość czy szerokość, lecz także między innymi głębokość. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu współrzędnościowej techniki pomiarowej. Urządzenia CMM (Coordinate Measuring Machine – maszyna do pomiaru współrzędnych) pozwalają ponadto na mierzenie próbki danego materiału. Po wykonaniu procesu mierzenia wszystkie dane są rejestrowane, co pozwala nam skutecznie zadbać o precyzję każdego zadania.

Korzystanie z maszyn współrzędnościowych ma wiele zalet, które mają istotne znaczenie dla procesów produkcji i obróbki elementów metalowych oraz części wykonywanych z innych materiałów. Najważniejszą korzyścią jest możliwość wykonania bardzo precyzyjnych pomiarów przedmiotów, które w przypadku użycia innych rozwiązań byłyby trudne do uzyskania. Tego rodzaju urządzenia opierają się na wykorzystaniu specjalistycznych kamer, laserów i sond, które zbierają niezwykle dokładne dane na temat obserwowanego elementu. Poprzez zastosowanie maszyn CMM jesteśmy w stanie wykonać pomiar przy użyciu wirtualnych punktów i linii, a także zadbać o zgodność z konkretną tolerancją geometryczną.

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z nami?

Zakład Mechaniczny Gekert zapewnia profesjonalne usługi z zakresu produkcji i obróbki elementów metalowych. Wykorzystujemy w tym celu specjalistyczne narzędzia i najbardziej efektywne metody przetwarzania materiałów, takie jak obróbka skrawaniem (w tym frezowanie, szlifowanie i toczenie) czy obróbka elektroerozyjna (zarówno EDM, jak i WEDM). Jakość jest dla nas najważniejsza – dlatego łączymy wydajny sprzęt z wysokimi kwalifikacjami pracowników i ścisłymi pomiarami wykonywanych elementów. Takie podejście pozwala nam zapewnić klientom elementy dokładnie dopasowane do ich oczekiwań. Nasze wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu i obrabianiu przedmiotów wykonanych z różnych materiałów przekłada się na wysoki poziom świadczonych usług, a nasz rozbudowany park maszyn pozwala na skuteczne wykonywanie nawet najbardziej złożonych zleceń.

Kontrola jakości urządzeń